Zimní sporty

Sjezdové lyžování

Navštivte SkiResort ČERNÁ HORA - PEC i v zimě. Jde totiž o největší lyžařský resort v Česku, který nabízí 41 km sjezdovek na 1 skipas. Zalyžovat si můžete v pěti areálech východních Krkonoš - Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. 

Všechna střediska jsou propojena skibusovou dopravou, mezi Jánskými lázněmi a Pecí pod Sněžkou je možnost využití rolby.

Lyžování v Peci pod Sněžkou je jak pro děti a začátečníky, tak uspokojí i náročnější lyžaře. V areálu je lyžařská školička pro nejmenší s pojízdnými koberci, měřené tratě pro sjezd a obří slalom, funline, funpark, snowpark.

Více na www.skiresort.cz

 

Běžkařské trasy


A)    Krkonošská lyžařská cesta v úseku: rozcestí nad Lahrovými boudami – Liščí cesta – Pod lesní boudou – horní stanice vleku Zahrádky (10km)
B)    Horní stanice lanové dráhy Hnědý Vrch – Lesní bouda – horní stanice vleku Zahrádky (2km)

C)    Vlek Javor – Vebrova bouda – Kolínská bouda – Pec pod Sněžkou

D)    Pec pod Sněžkou – stará cesta do Velké Úpy – Javoří důl – Kolínská bouda – Pražská bouda – Pec pod Sněžkou

Samozřejmě běžkařských tras v okolí Pece jsou spousty, záleží na počasí a Vaší kondici a můžete se vypravit, kamkoli vás běžky dovezou.

Skialpinistické trasy


Před pár léty byly oficiálně otevřeny skialpinistické trasy pro veřejnost. V blízkosti Pece pod Sněžkou se nacházejí dvě, které určitě stojí za vyzkoušení. Pokud tedy máte zájem podívat se do míst, která skýtají krásy přírody a nekonečná panoramata, zadejte do vašeho vyhledávače www.krnap.cz ,  kde je vše dopodrobna  popsáno včetně map a GPS souřadnic.

Zábava a relax

 

Relax park

Místo, kde se do sytosti vyřádí vaše děti i vy.
Nabízí: bobovou dráhu, obří skluzavky, trampolíny, lanové centrum, snack bar.

Více na www.relaxpark.cz.

Hotel Horizont

Dominanta Pece pod sněžkou, určitě ho nepřehlédnete.

Nabízí: wellness, fitness, bazén, squash, saunu a mnoho dalších.

Více na www.hotelhorizont.cz.

Bowling

Zahrát si tuto společensky velmi oblíbenou hru můžete hned na několika místech V Peci pod Sněžkou a Velké Úpě. V Peci to je Bouda Máma a Bowling bar (4 profi dráhy) a ve Velké Úpě je to Bowling Velká Úpa a hotel Relax.

Disco

Jediný noční klub tohoto typu v Peci je přímo na křižovatce nad hospodou Na Peci vedle nově se stavícího apartmánového domu. A umožní Vám se skvěle bavit do pozdních večerních či brzkých ranních hodin. Více na www.klondikeklub.cz

Jízdy se psím spřežením

Jaké to je proháňet se po krkonošských pláních taženi psím spřežením? Pojďte si to zkusit pod vedením zkušených muscherů, kteří se Vám budou rádi věnovat a naučí vás vše, co k řízení saní a psů potřebujete. Anebo se nechte jen svézt a vraťte se do časů. Kdy psi byli jediná možnost dopravy a zásobování do nejodlehlejších částí Krkonoš. Více na  www.alaskandog.cz.

 

Výlety v okolí

Důl Kovárna

Málo kdo ví, že prvními osadníky Pece byli horníci. Do Obřího dolu přišli již v roce 1511 a během dalších 450 let v masivu Sněžky vyrazili stovky metrů chodeb.
Jsou pro Vás připraveny dvě trasy:

Trasa A - není náročná a zabere Vám necelou hodinu.
Trasa B - je náročnější a trvá okolo tří hodin. Cena pro jednoho je 350 kč.

Vstupenky je nutné zarezervovat dopředu na tel: +420 499 736 130 anebo přímo v galerii Veselý výlet v centru Pece pod Sněžkou. Prohlídky je možné umožnit pouze v letních měsících, konkrétně v červenci a srpnu.

A kdyby Vás omrzely horské túry a Pec pod Sněžkou.

Město Trutnov

Malebné město v podkrkonoší s historickým náměstím, obchůdky, kavárnami…..
Navštívit můžete místní pivovar s dlouholetou tradicí a názvem typickým pro Krkonoše – Krakonoš. Anebo zavítejte do Krakonošova muzea či ostatních trutnovských galerií. Za zmínku též stojí polyfunkční kulturní prostor a zároveň stavba roku 2011 centrum UFFO. Záleží jen na Vás, co si vyberete. Vzdálenost z Pece pod Sněžkou je cca 20km.

Město Karpacz

Horské městečko na úpatí Sněžky z polské strany plné obchůdků, hospůdek a krásné přírody. Zkuste se podívat na Sněžku i z druhé strany.
Cesta: Pec pod Sněžkou – hraniční přechod Pomezní Boudy – Kowary – Karpacz (cca 1 hod).

Retro park Sejfy

I v Krkonoších bývá občas horko a možnost osvěžení najdete právě tady, na přírodním koupališti blízko Mladých Buků. Více na www.retropark.cz. Vzdálenost cca 10km.

ZOO Dvůr Králové nad Labem

A hurá za zvířátky! Safari čeká! Více info na  www.zoodvurkralove.cz.

Online rezervace

Rezervujte si nyní apartmány Berger! Online rezervační formulář.

 

rezervovat