Tipy na výlet

Zima

  1. Běžkařské trasy

A)    Krkonošská lyžařská cesta v úseku: rozcestí nad Lahrovými boudami – Liščí cesta – Pod lesní boudou – horní stanice vleku Zahrádky (10km)

B)    Horní stanice lanové dráhy Hnědý Vrch – Lesní bouda – horní stanice vleku Zahrádky (2km)

C)    Vlek Javor – Vebrova bouda – Kolínská bouda – Pec pod Sněžkou

D)    Pec pod Sněžkou – stará cesta do Velké Úpy – Javoří důl – Kolínská bouda – Pražská bouda – Pec pod Sněžkou

  1. Skialpinistické trasy

V minulém roce byly oficiálně otevřeny skialpinistické trasy pro veřejnost. V blízkosti Pece pod Sněžkou se nacházejí dvě, které určitě stojí za vyzkoušení. Pokud tedy máte zájem podívat se do míst, která skýtají krásy přírody a nekonečná panoramata, zadejte do vašeho vyhledávače www.krnap.cz,  kde je vše dopodrobna  popsáno včetně map a GPS souřadnic.

Léto

  1. Výšlap na Sněžku

Je mnoho možností z jaké strany tuto horu pokořit. Lanová dráha je zatím v rekonstrukci, takže na vrchol se tedy dostanete jen a jen po svých. O to cennější to bude výkon a vrchol Vás odmění nádhernými výhledy do širokého okolí.

  1. Prohlídka a ochutnávka piva v pivovaru Paroháč na Luční boudě. Od srpna 2012 se na Luční boudě točí pivo Paroháč, vaří se v malém soukromém pivovaru  přímo v útrobách Luční boudy. Více info na www.lucnibouda.cz.
  1. Důl Kovárna

Málo kdo ví, že prvními osadníky Pece byli horníci. Do Obřího dolu přišli již v roce 1511 a během dalších 450 let v masivu Sněžky vyrazili stovky metrů chodeb.
Jsou pro Vás připraveny dvě trasy:
Trasa A (čt – ne) 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00
Trasa není náročná a zabere Vám necelou hodinu. Cena pro jednoho je 180 kč.

Trasa B (so a ne) 10.15, 14.45
Je náročnější a trvá okolo tří hodin. Cena pro jednoho je 350 kč.

Vstupenky je nutné zarezervovat dopředu na tel: +420 499 736 130 anebo přímo v galerii Veselý výlet v centru Pece pod Sněžkou. Prohlídky je možné umožnit pouze v letních měsících, konkrétně v červenci a srpnu.

A kdyby Vás omrzely horské túry a Pec pod Sněžkou.

  1. Město Trutnov

Malebné město v podkrkonoší s historickým náměstím, obchůdky, kavárnami…..
Navštívit můžete místní pivovar s dlouholetou tradicí a názvem typickým pro Krkonoše – Krakonoš. Anebo zavítejte do Krakonošova muzea či ostatních trutnovských galerií. Za zmínku též stojí polyfunkční kulturní prostor a zároveň stavba roku 2011 centrum UFFO. Záleží jen na Vás, co si vyberete. Vzdálenost z Pece pod Sněžkou je cca 20km.

  1. Město Karpacz

Horské městečko na úpatí Sněžky z polské strany plné obchůdků, hospůdek a krásné přírody. Zkuste se podívat na Sněžku i z druhé strany.
Cesta: Pec pod Sněžkou – hraniční přechod Pomezní Boudy – Kowary – Karpacz (cca 1 hod).

  1. Retro park Sejfy

I v Krkonoších bývá občas horko a možnost osvěžení najdete právě tady, na přírodním koupališti blízko Mladých Buků. Více na www.retropark.cz. Vzdálenost cca 10km.

  1. ZOO Dvůr Králové nad Labem

A hurá za zvířátky! Safari čeká! Více info na www.zoodvurkralove.cz.